Vacature: begeleider gezocht voor de dagbesteding en in de thuissituatie

Gehoord en Gezien
Gehoord en Gezien biedt zorg aan mensen die ernstig beperkt zijn in horen én zien. Alle cliënten zijn blind/slechtziend en daarnaast slechthorend. In een rustige omgeving zijn ze in staat om een gesprek te voeren als er langzaam en gearticuleerd wordt gesproken. In een groep is het voor hen van belang dat er niet tegelijk gesproken wordt en dat omgevingsgeluiden tot een minimum worden beperkt. Door de dubbele zintuigelijke beperking zijn er problemen in de communicatie, oriëntatie en mobiliteit. De hele dag uit de problematiek zich in vrijwel alle bezigheden. Daarom vraagt de begeleiding van deze mensen om een specifieke aanpak.

Ga jij het verschil maken voor iemand met een beperking in horen én zien?

Gehoord en Gezien zoekt een begeleider voor de dagbesteding en in de thuissituatie gemiddeld 16 uur per week

OOG en OOR huis (dagbesteding)
In Onnen staat het OOG en OOR huis. Hier ontmoeten mensen met een dubbele beperking elkaar. Als begeleider creëer je een omgeving waar communicatie mogelijk is. Je kunt communicatieproblemen signaleren en hier adequaat naar handelen. Je kunt je inleven in de problematiek van de cliënten. Je biedt groepsactiviteiten aan en overlegt met cliënten wat voor individuele activiteiten ze willen doen. Je daagt ze uit, denkt met ze mee en begeleidt hen op de momenten waarop dit nodig is. Je creëert situaties waardoor ze zo zelfstandig mogelijk kunnen werken. Je biedt overzicht, structuur en een veilige omgeving.

Specialistische begeleiding (begeleiding thuis)
Als begeleider ondersteun je de cliënt in het dagelijks leven, terwijl de cliënt de regie heeft. De hulpvraag is gericht op de ondersteuning van de communicatie, oriëntatie en mobiliteit.
Als begeleider creëer je met en voor je cliënt overzicht, structuur en een veilige omgeving. Je signaleert en anticipeert hierop. Je informeert desgewenst de omgeving en instanties omtrent de impact van een dubbele beperking. Je bent flexibel inzetbaar. 

Verplichte cursus
In verband met de complexe problematiek van de cliënten ben je als begeleider verplicht een scholing te volgen van 5 keer 3 uur. 

Wij zoeken:

  • Vaste begeleiding in de thuissituatie (flexibel inzetbaar) (minimaal 3 uur per week)
  • Vaste begeleiding voor de dagbesteding (elke donderdag 8 uur per dag) met een voorkeur voor een persoon met creatieve een inbreng.
  • Iemand die bereid is extra bij te springen in de thuissituatie en bij de dagbesteding. Structureel is er 1 dinsdag en 1 vrijdag per maand inval nodig bij de dagbesteding in geval van ziekte en vakantie is deze vraag groter.
  • Het is een pre als je naast de gevraagde uren ook bereid bent af en toe in het weekend te ondersteunen tijdens activiteiten van cliënten.
  • Iemand die in ieder geval beschikbaar is per 1 augustus 2025 (mocht je wegens vakantie net wat later kunnen beginnen, dan is dat bespreekbaar). 

Wij vragen:

  • Minimaal een MBO4 diploma in een agogische richting, zoals MBO begeleider specifieke doelgroepen of maatschappelijke zorg, SPW, Social Work HBO of vergelijkbaar
  • Een sterk empathisch- en inlevingsvermogen met levenservaring
  • In staat om zelfstandig te werken
  • Iemand met veel geduld die gestructureerd kan werken en goed kan observeren
  • Oog hebben voor benodigdheden voor goede communicatie, licht en looproutes
  • Goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheden
  • Gemiddeld 16 uur per week inzetbaar, met mogelijkheid tot meer uren per week
  • Flexibel inzetbaar, bij voorkeur ook af en toe in het weekend
  • In het bezit van rijbewijs B en met de mogelijkheid om een auto te gebruiken zodat je met de cliënt op pad kan (alleen nodig bij specialistische begeleiding)

Wij bieden:

  • Een baan waarbij je echt het verschil maakt voor een bijzondere doelgroep
  • Gezellige werkomgeving met gemotiveerde collega’s
  • Salaris afhankelijk van ervaring en opleiding CAO gehandicaptenzorg schaal 45, maar ook ZZP-ers zijn welkom
  • Een kilometervergoeding van €0,23 ct per kilometer
  • Gedegen begeleiding en training 

Reageren kan tot 19 juni. De gesprekken zullen plaatsvinden op dinsdag 24 juni in de middag in Onnen.

Ben je enthousiast na het lezen van de informatie? Heb je vragen?
Stuur een mail naar Annelie@gehoordgezien.nl of bel 06-40427139

We zien uit naar je reactie!

Voor meer informatie zie onze website https://gehoordgezien.nl/

taken begeleider dagbesteding
taken specialistisch begeleider 

LinkedIn
Share